Yabancı yıldızları genelde reklamlarında oynatırdı. Türk Telekom'un iç piyasaya yönelik 4.5G reklam kampanyasında Cristiano Ronaldo gibi bir futbol fenomenini oynatması; hem GSM, hem de reklam sektörü için büyük bir adım. Reklam yayımlanmadan önce yaratılan gizem ve merak duygusu işe yaradı, herkes bu reklamı konuşuyor. Şu an Türk Telekom, 4.5G reklam kampanyalarında bir adım önde. Bakalım Turkcell ve Vodafone karşı hamlı yapacak mı? Onlar da Usain Bolt'u oynatırlar mı dersiniz? Ülkenin gündemi tam da 4.5G iken Vodafone'un sadece Vodafone Arena ile anılması da ayrı bir yazı konusu! Gelelim reklama... Yıldız ve hızlı bir futbolcuyu 4.5G'nin hızıyla özdeşleştirmek iyi fikir. Ronaldo'nun bile Türk Telekom'un hızına ihtiyaç duyması; müşteriye basit, net mesajı veriyor. Ancak reklamın senaryosu orijinal değil, 'de buna benzer bir reklam yapıldı. Ayrıca reklamın senaryosu zayıf: Ronaldo robotmuş, maçta pili bitmiş, hızı yavaşlamış sonra 'ye gelip Türk Telekom 4.5G kartı takıp daha da hızlanmış... Daha yaratıcı bir fikirden yola çıkabilirlerdi. Reklam fazla merak uyandırmıyor, fazla tebessüm de ettirmiyor. Senaryosu zayıf olan reklam, şu haliyle bile Ronaldo'yu güç gösterisi olarak kullandığı için rakiplerinden bir adım önde ama daha iyi olabilirdi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN