Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çekmeköy'deki bir anaokulunun, güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler gerçekten tüyler ürpertici.
Kayıtlarda, bir öğretmenin, başka sınıftan getirdiği küçük çocuğu diğer çocukların dövmesine müsaade ettiği görülüyor.
Olay, çocuklardan birinin durumu ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı.
Yaramazlık yapan çocuğu öğretmen dövse; yeterli sabra sahip olmamasından, eğitmenliği bilmemesinden bahsedebiliriz.
Ama burada öğretmen, planlı programlı bir şekilde küçük bir çocuğu büyüklerin arasına atıp dövdürüyor.
Bu nasıl bir kin ve öfkedir anlamak mümkün değil! Bu öğretmenin yaptığının savunulacak bir tarafı yok. Ancak her şeye rağmen empati kurmaya ne dersiniz?
Çocuk sahibi olanlar bilir; çocuk bakmak hakikaten zor bir , anne ve babaların bile bazen sabrı taşabiliyor.
Bazen kendimizin bile gösteremediği sabrı anaokulu ve kreşlerdeki öğretmenlerden bekliyoruz. Anaokulu ve kreşlerdeki öğretmenlerin işi gerçekten zor; çok düşük maaşa büyük bir özveriyle çalışıyorlar.
Çalışan annelerin sayısı hızla artıyor ve devlet ailelerden üç çocuk istiyor. Gerek devlet, gerekse özel anaokulu ve kreşlerde sıkı denetimler yapılmalı, bu yerlerin kalitesi yükseltilmeli. Buralarda görev yapan öğretmenler, daha yüksek maaşlara çalışmalı. Ve en önemlisi anaokulu öğretmenliğini; daha iyi bir yerde iş bulamayanlar değil, gerçekten çocukları seven, sabırlı insanlar yapmalı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN