Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Bunu da atlatırız

Terörü denediler olmadı, canlı bombalar patlatıp turizmi baltalamaya çalıştılar çabuk toparlandık, darbe yapmaya çalıştılar halktan tokadı yediler. Şimdi ekonomik cephede savaş açıyorlar. Moody's, 'nin kredi notunu düşürdü. Birçok ekonomi uzmanı ve köşe yazarı, Moody's'in kredi notumuzu düşürmesini siyasi bir karar olarak görüyor. Elbette kredi notumuzun düşmesini FETÖ'cü alçakların 15 Temmuz darbe girişiminin en ağır faturası olarak da görebiliriz. Tamam, düşmanımızı biliyoruz ama 'Dış güçlerin oyunu bu' diyerek de ekonomimize destek olamayız. Bu noktada Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter'da yazdıklarıyla doğru reçeteyi sunuyor: "'nin temelleri sağlam. Birçok iç-dış şoka rağmen ekonomimiz küresel kriz sonrası dönemde yüzde 5.2 büyümüştür, şoklara karşı dirençlidir. Reyting kuruluşlarına vereceğimiz en iyi cevap, yapısal reformları daha da hızlandırmak/mali disiplini korumaktır. Durmak yok, reformlara devam." Biz ne krizler, ne badireler atlattık; bunu da atlatırız. Yeter ki ülkemize, kendimize ve ekonomize güvenimizde bir eksilme olmasın. Bu noktada bir avantajımız olduğu da unutulmasın; her hamlesiyle ekonomiye darbe vuran FETÖ'cülerin çoğunu temizledik. İçerdeki düşmanları ne kadar çabuk temizlersek, o kadar hızlı düzlüğe çıkarız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN