MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

TV izleyen ve izlemeyen çocuk

Biz çocukken sadece çizgi film ve çocuk programları yayınlayan kanallar yoktu. Şimdi o kadar çok çocuk kanalı var ki; 0-3 yaş, 3-6 yaş ve üstü diye ayrılıyorlar ve sadece o yaş gruplarına yönelik yayınlar yapıyorlar, hem de 24 saat. TV'de çocuk kanalı açmak ya da çocuklarına oyalansın diye tablet vermek ailelerin kolayına geliyor. Çalışan anne-babalar da haklı; onlar da işten gelince biraz almak istiyorlar. Ama evdeki bakıcı da kaytarıyor, hemen açıyor çocuk kanalını. Sosyalleşsin diye yolladığınız anaokulu ve kreşlerde de çocuklarınıza bol bol çizgi film izlettiriyorlar. Öte yandan bu fotoğrafta da gördüğünüz gibi; TV ve tabletle çok ve az vakit geçirenler arasında ciddi bir öğrenme ve yetenek farkı var. Çocuklarımıza mümkün olduğu kadar az TV izlettirelim ve tablet verelim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN