Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz şehitleriyle ilgili yaptığı bir paylaşım nedeniyle birincilik tacı geri alınan 2017 Türkiye Güzeli Itır Esen'den çok, Miss Turkey 2017'yi düzenleyenlere kızıyorum. Itır Esen, 15 Temmuz şehitlerinin ailelerini ve gazilerini üzecek, gerçekten terbiyesizce bir tweet atmış. Esen'in tek savunması;
18 yaşında, cahil, bilinçsiz bir genç olması.
Yarışmayı düzenleyen organizatörler, Esen'in tweet'inin gerçek olup olmadığını uzun süre araştırdıklarını belirtip ödülü geri almaya karar verdiklerini açıkladılar.

NİYE ARAŞTIRMADINIZ?
Yahu daha önce neden araştırmadınız? Yarışmada finale kalan topu topu 20 kız var. 20 kızın sosyal medya hesaplarını araştırmak çok mu zor? Medya ve halk, yarışmadan sonra 'Kim bu kız?' diye merak edip araştırıyor işte. Siz bu işten para kazanıyorsunuz ama yapmanız gereken ilk şeyi yapmıyorsunuz.
Sizin yüzünüzden dünya medyası, tacını kaybeden Itır Esen'i konuşuyor. Tacın geri alınma gerekçesi ne kadar haklı olursa olsun, dünya medyası ve sosyal medyada oluşan imaj aynen şöyle: 'Vay be, güzellik yarışmasına bile siyaset girdi', 'Türkiye'de o kadar büyük bir baskı var ki, 18 yaşındaki bir kızın tacı bile bir tweet yüzünden geri alındı.' Dünyadaki sosyal medya kullanıcılarının çoğu haberin içeriğini bile okumadan Türkiye ile dalga geçti. Bu basit bir olay değil; içine magazin ve popüler kültür bulaşan siyasi olaylar, dünyada daha çok gündeme geliyor ve algı yönetimi daha kolay oluyor. Bravo size; Türkiye'yi dünya kamuoyunda zor duruma düşürmeyi başardınız! 20 adayın sosyal medya hesabına bakmayacak kadar tembelseniz, bu işi bir daha yapmayın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA