Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkemizden ayrılan göçmen sayısı 80 bine yaklaştı. Çoluk çocuk, yaşlı genç isteyen göçmen umuda yolculuğa çıkıyor. Ülkeden ayrılırken "Allah razı olsun" diyen de var, Türkiye'yi kötüleyen de... Yaşanan insanlık dramlarından ise başta Yunanistan olmak üzere Avrupa sorumlu.
Göçmenleri dövüp zorla bota bindirip Türkiye'ye yollamak, işkence etmek, biber gazı sıkmak, boğulmalarına seyirci kalmak, insan haklarına aykırıdır. Avrupa ülkeleri, Yunan hükümetinin işlediği suçlara sessiz kalıyorlar!

ŞAŞIRMADIK!
Şaşırdık mı? Elbette hayır!
Avrupa ülkelerinin tek derdi kendi çıkarları, insan hakları umurlarında değil. için ülkelerinde iç savaş çıkması için her türlü desteği verirler, insanlar evlerinden olup, bombalardan kaçıp göç etmeye başladıklarında ise üç maymunu oynarlar!
Türkiye'deki bazı muhalifler ise şaşkın. Daha düne kadar 'Ülkeyi Suriyeliler ile doldurdunuz' diye veryansın edenler, şimdi hükümeti Suriyelileri yollamakla suçluyorlar.
Bu ne yaman çelişki?
Örneğin Diken sitesinde yayımlanan "Suriyelileri neden davet ettik, şimdi neden sürüyoruz?" başlıklı yazısında şöyle diyor: "Artık kendimize yalan söylemeyi bırakıp Suriyelileri neden Türkiye'ye davet ettiğimizi hatırlamanın zamanı geldi. Hükümetin tutmayan Suriye politikasının hesabını başkası ödemek zorunda değil...
Gariban insanları botlara koyup otobüslere doldurup Avrupa'ya süren Türkiye, korkunç ve sorumsuz bir görüntü vermekten başka bir şey yapmıyor."

SÜRMEDİK!
Suriyelileri davet etmedik. Onlar ölmemek için bombalardan, savaştan kaçıp bize sığındı.
Ne mutlu ki ülkemiz erdemli davrandı ve yüzbinlerce insanı ölümden kurtardı.
Türkiye en fazla Suriyeliye ev sahipliği yapan ülke.
Ekonomik sorunlara rağmen 4 milyon Suriyeli için milyar dolarlar harcandı!
Bazı ilçelerimizde demografik yapı değişti. Şimdi bu fedakârlıkları görmezden gelip Türkiye'yi sorumsuzlukla suçlamak insafsızlık.
Mengü 'sürmek' fiilini özellikle başlığa da çıkararak sanki hükümet, göçmenleri zorla sınıra yolluyor algısı yaratıyor.
Kimseyi sürmüyoruz, hepsi kendi istekleriyle gidiyor.
Sürmüyoruz, gidene engel olmuyoruz sadece!
Gidenlerin arasında Afganlar, Filistinliler, Afrikalılar da var! Onları da mı hükümet zorla botlara koydu? Ülkede 4 milyon Suriyeli'den belki 50-60 bini tampon bölgede.
Göçmenleri sürmek isteyen bir hükümet, 60 binini zorla sınıra götürüp, geriye kalan 3 milyon 940 bin Suriyeliye bakmaz herhalde!
Sınırda ve tampon bölgede çekilen videolar, fotoğraflar ortada. Göçmenlerin çoğu umut dolu ve istekli! Kapıların açıldığını duyar duymaz sınıra koştuklarını söylüyorlar.
Sayın Nevşin Mengü, göçmenlerin zorla ülkeden sürüldüğü kanısına nasıl vardınız? Neden gerçekleri çarpıtıyorsunuz? Zorla 'sürüldüler' diyecek bir kanıt var mı elinizde?

Hem de şehit cenazesinde!
İdlib'te şehit olan askerlerimizden biri de 26 yaşındaki Piyade Teğmen Bayram Olgun'du. Olgun memleketi Konya'da toprağa verildi.
Cenaze töreninde birçok kişi sosyal medya hesaplarına içerik oluşturmak için telefonlara sarıldı.
Selfie çeken de vardı, töreni videoya alan da. Ülkece herkes Youtuber, fenomen oldu zaten! O selfie'yi çekince, görüntüyü paylaşınca ne oluyor? 'Like' mı alıyorsunuz? Derdiniz takipçi mi artırmak? Hem de şehit cenazesinde!

Podolski iyi misin?
Fenerbahçe'yle 2-2 berabere kalan Antalyaspor'un Alman yıldızı Lukas Podolski, maçın ardından Galatasaray'ın şampiyon olmasını istediğini söyledi. Podolski'nin bundan sonra sergileyeceği performansı şimdi daha çok merak ettim! Antalyaspor'un Beşiktaş, Başakşehir ve Trabzonspor ile maçları var. Şampiyonluk son haftaya kalırsa Antalya, Galatasaray ile oynayacak!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA