Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan kabinede yenilenme yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Hüseyin Çelik görevini, Nimet Çubukçu'ya devretti. Görev değişikliğinden sonra Hüseyin Çelik eleştiri yağmuruna tutuldu. Tamam, bazı konularda haklı olabilirsiniz. Ancak Çelik'in gerçekleştirdiği birçok artıyı da göz ardı edemeyiz. Hüseyin Çelik'i doğru bulduğum konularda daima destekledim. Ancak farklı düşündüğüm konularda, O'nu kurallar çerçevesinde eleştirdim. En çok beğendiğim tarafı, konu ne olursa olsun, o konuyu bilen insanlarımızla tartışırdı. Fikir alış verişinde bulunurdu. Her yerde aynı konuşur. Ayrıca konuştuğunun daima arkasında dururdu.
Doğru bulduğum çalışmalarından bazılarını şöyle sıralayabilirim. Okul öncesi oranı yüzde 25' e çıkarıldı. Okullara 550 bin bilgisayar dağıtıldı ve ADSL' ye geçildi. 385 Anadolu, 65 Anadolu Öğretmen, 20 Fen, 13 Sosyal Bilimler, 12 Spor ve 6 Güzel Sanatlar Lisesi kuruldu. "Haydi, Kızlar Okula" kampanyası ile 250 bin kızımız okullu oldu. Kırsal kesimde oturan çocuklarımızın yararlanacağı 109 yatılı ilköğretim bölge okulu hizmete açıldı. İlk ve ortaöğretimde bilgi yüklemeden ziyade, öğrencilere temel beceriler edinme, analiz ve sentez yapabilmeleri için müfredat değiştirildi. OKS kaldırıldı. Bunun yerine öğrenciyi okuluna bağlayan 3 yıla yayılmış yeni bir sistem hayata geçirildi. Her çocuğumuza ücretsiz ders kitabı uygulaması başlatıldı. Ortaöğretim 4 yıla çıkartıldı. Esneklik amacına yönelik olarak, ilk yıl her türlü lisede ortak dersler verildi. Her ilimize bir üniversite açıldı. Şu anda da üniversiteye girişte yeni sınav sistemi üzerinde çalışıyordu. Bakanlığı sırasındaki çalışmalarından dolayı Hüseyin Çelik' e teşekkür eder, yeni bakanımız Nimet Çubukçu' ya başarılar dilerim. Bir eğitimci olarak doğru bulduğum her konuda kendisini destekleyeceğim. Ayrı düşündüğüm konularda ise kurallar dahilinde eleştireceğim. Eğitim dünyamızda başarılı olmak istiyorsak, sürekliliği göz ardı edemeyiz.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA