Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevruz Bayramın mübarek ola gardaşım. Bu güzel bayramı asırlardır birlikte kutluyoruz. Orta Asya'dan, İran'a, Azerbaycan'a ve Anadolu'ya kadar uzanan büyük coğrafyada Nevruz, yılbaşı ve baharın başlangıcı olarak kabul edilmiştir. Ünlü Ergenekon Destanı'nda, demirden dağ eritilerek Türkler nasıl ortaya çıkıp dünyaya yayılmışlarsa; Kürtleri Dahhak'ın zulmünden kurtaran Isfahan'lı 'Demirci Kawa Efsanesi' de Kürtler'in bir Ergenekonu gibidir.
Gardaşım, aslında biz aynı milletin, aynı kültürün, aynı tarihin çocuklarıyız. Sakın, seni 'Türk' göstermeye çalıştığımı ve Nevruz'u elinden almaya kalktığımı sanmayasın. Kendini nasıl bilirsen bil, sana saygım var. Çünkü seninle bin yıldır aynı 'nan'ı bölüp yiyor, aynı hazin türküleri yakıyoruz. Seninle hep aynı kıbleye yüz sürüyoruz.
Efsanelerden ilkbahar geleneklerine, inançlardan namus anlayışına kadar, aslında aynı milletin evlâtları olduğumuz açıkça ortada. Aramızda sadece dil farkı var. Artık sen kendini istediğin gibi adlandır benim için fark etmez; çünkü sen benim öz gardaşımsın...

***

Gardaşım, sen imanlı insansın; Allah aşkına elini vicdanına koy da düşün; Nevruz gibi Kürdüyle, Türküyle hepimizin bayram gününde, siyasî maksatlarla gösteriler yapılmasını, hele bu gösterilerin terör eylemlerine dönüştürülmesini ve halkımızın bölünmesi için istismar edilmesini doğru buluyor musun? Her türlü kutlamaların başım üstüne... Gel beraber halay çekelim, 'lorke' söyleyelim, zılgıtlar atalım; ateşler yakıp üstünden birlikte atlayalım. Lâkin birbirimizi kucaklayıp et ve tırnak gibi olmaktan vazgeçmeyelim.
Bir derdin varsa söyle, birlikte derman arayalım. Kim gözünün üstünde kaşın var derse, bil ki önce ben karşısına dikilirim. Dinine, diline, örfüne, âdetine karışan olursa, cevabını beraber verelim. Yalnız senden bir dileğim var: Seni kullanarak milletimizi, vatanımızı, devletimizi bölüp parçalamak isteyenlere âlet olma ne olur... Eli kanlı teröristlerden sana hiç hayır gelir mi?!...
***

Nevruz kutlamaları, ne yazık ki bugüne kadar bölücü- ırkçı PKK'lılar ve onların siyasetçileri tarafından hep çatışma ve kavga fırsatı olarak kullanıldı. İnşaallah bu defa huzur içinde kutlanmasını bekliyoruz. Batılı çıkar çevreleri, yakın tarihimizde olduğu gibi, bizi bölüp parçalamak; seni de kendi menfaatleri için kullanmak istiyorlar. Onlara karşı Selahaddini Eyyubî'lerin, Şerefhan'ların, İdrîs-i Bitlisî'lerin basiretiyle davranmalıyız. Hamidiye Alayları'yla nasıl vatanımıza saldıranlara karşı birlikte mücadele etmişsek; şimdi de aynı saldırılara birlikte karşı koymalıyız.
Hiç düşündün mü gardaşım, bütün bu terör olaylarından, tahriklerden, halkımızı isyana teşviklerden hayırlı bir netice alınabilir mi?
Birtakım dış odaklı bölücüler, sana ayrı bir devletten bahsederlerse sakın inanma. Türkiye, bir avuç toprağını kimseye verir mi? Bu millet, vatanının parçalanmasına göz yumar mı? Değil Avrupa, Amerika, dünyanın tamamı bir araya gelse, buna güçleri yeter mi?
***

Canım gardaşım onlara de ki, 'Biz bu vatanın, bu milletin bir parçasıyız. Bu bayrak altında, bu devletin vatandaşı olarak yaşamaya devam edeceğiz. Bunu kabul etmek istemeyenler istedikleri yere gidebilirler. Bizi rahat bırakın, huzurumuzu bozmayın!...'
Gardaşım şunu hiç aklından çıkarma. Onlar seni kullanmak istiyorlar. Biz seni seviyoruz. Çünkü sen bizim dünya âhiret gardaşımızsın.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA