Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Allah bir kulu sevdiğinde Cibril'i çağırıp şöyle buyurur; 'Ben falancayı seviyorum, sen de sev.' Cibril de onu sever. Sonra sema ehline seslenip şöyle der: 'Allah falancayı sevmektedir, sizler de seviniz.' Daha sonra yeryüzünde ona karşı (insanların içine) kabul (sevgi) konur.
Allah bir kimseye buğzettiği da Cibril'i çağırıp buyurur: 'Ben falancaya buğzediyorum. Sen de buğzet. 'Cibril de ona buğzeder. Sonra sema ehline seslenip şöyle der: 'Allah falancaya buğzetmektedir, siz de buğzediniz.' Daha sonra yeryüzünde ona karşı (insanların içine) buğz (nefret) konur."
Elbette ki, bu hadiste bahsedilen yeryüzü ehli, imanı olan ve Rabbini bilen yeryüzü ehlidir. Rabbim hepimizi Rabbın muhabbetini hak edenlerden eylesin.

Not: Efendim. Üç aylara girdik. Rabbım mübarek etsin. Hepimize, esenlik içinde ramazana kavuşmayı nasip etsin. Bu vesile ile hem üç aylarınızı ve hem de kutlu doğum günlerinizi tebrik ediyorum...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA