Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü 'un ömrünün son zamanlarında İslam'ı kabul ettiği yaygın bir görüştür. Sovyet Medyası Tolstoy'un bir Müslüman gibi toprağa verildiğini ileri sürmüştür. Bayan Porohova da bu konudaki belgeleri yayınlattı. Tolstoy'un mezarının üzerinde Hristiyanlığın kabul edilen sembolü olan haç yer almamaktadır.
Tolstoy'un Yelena Vekilov'ya yazdığı mektup bunun açık bir belgesidir. (Bu konuda daha geniş bir yazı yazılabilir.) Ama bu yazıda Tolstoy'un sadece bir sözüne yer vereceğiz.
"Muhammed her zaman Evangelizm'in (Hristiyanların) üstüne çıkıyor. O, İsa'yı Allah saymıyor. Ve kendini de Allah ile bir tutmuyor. Müslümanların Allah'tan başka ilahı yoktur. Ve Muhammed O'nun peygamberidir. Bunda hiç sır ve muamma yoktur. (Lav Nikolajevic Tolstoy)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN