Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hz. Ömer kavga eden bir karı-kocayı ıslah etmek için iki kişiyi görevlendirir. Ancak bu iki kişi eşleri bir türlü barıştıramazlar. Sonucu da Hz. Ömer'e iletirler. Ancak Hz. Ömer bu iki aracıyı azarlar. Ve şöyle der:
Eğer kalplerinizi ve niyetinizi düzeltseydiniz Allah sizi başarısız kılmazdı. Allah iyi niyetin karşılığını mutlaka verir. Gidip tevbe edin ve bir daha görüşün. Adamlar öyle yaparlar. Sonucu da alırlar. Eşleri barıştırırlar.
Bizim en büyük sıkıntımız bu. İbadetimiz, itaatimiz var. Ve bununla her şeyin bittiğini zannediyoruz. Halbuki ihlas, takva, samimiyet her ibadetin kabul olması için olmazsa olmaz manevi şarttır. Tıpkı namazın kabulü için abdestin şart olması gibi. Bütün amellerin kabul şartı; ihlas, takva ve samimiyettir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN