Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçenlerde Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin bir etkinliğine katıldım. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Fazilet Şahin'i biraz üzgün gördüm. Bu dernek, herkesin kullanmadığı kılık kıyafetleri alıyor, onarıyor, yıkıyor, ütülüyor ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Kısacası fevkâlade faydalı bir iş yapıyor. Kendilerine, Koşuyolu'nda bulunan Ahmet Süt Camii'nin alt katı tahsis edilmişti. 8 ay süreyle, izbe ve kullanılmaz mekânı tadil ettiler ve Türkiye'de bir ilk olan "Sevgi Çamaşırhanesi"ni kurdular. Amaç, evinde çamaşır makinesi olmayan ailelerin ve yurtlarda kalan öğrencilerin çamaşırlarının yıkanmasıydı. Ayrıca, çevredeki otel ve restoranlardan alınan masa örtüsü, çarşaf vs gibi malzemeler ücretli yıkanıp, dernek giderleri karşılanıyordu.
Bizde, her iyi işe bir takoz koyan bulunur ya, Kadıköy Müftüsü, bu mekânın kadın sohbetlerine ve Kur'an kursuna tahsis edileceğini söyledi; derneği, Ahmet Süt Camii alt katından çıkarttı. Böylece Sevgi Çamaşırhanesi faaliyetini durdurmak zorunda kaldı. Dernek, ihtiyaç sahiplerini giydirmeye, onların mutfak ve ev eşyalarını, çocuklarının kırtasiye malzemelerini karşılamaya devam ediyor. Fazilet Şahin, "Her ay kiramızı nasıl ödeyeceğiz diye düşünmekten, proje üretemez hale geldik" diye yakınıyor.
Kadıköy Müftüsü çok ayıp etmiş. Bence Kadıköy Belediye Başkanı bu işe el koymalı.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA