Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne sinek, yeni doğan çocuklarını eğitmek için, onları ormanda dolaşmaya çıkarmıştı. Karşılarına bir örümcek ağı çıktı. Anne, hemen yavrularını uyardı: "Aman çocuklar örümceğe dikkat ediniz. Ağlardan birine yakalanırsanız, bir daha kurtulamazsınız, örümceğe yem olursunuz."
Uçuşa devam ettiler; o sırada, karşıdan, sinek yiyen bir kuşun geldiğini gördüler. Anne, yavrularına siper oldu ve bir ağacın yaprağının altına saklandılar. Tehlike geçtikten sonra bir daha uçmaya hazırlanırken, ormanın derinliklerinden tüyler ürpertici bir kükreme sesi duyuldu. Yavru sinekler korkularından yeniden yaprağın altına girdiler. Anne sinek yanlarına geldi ve onları rahatlattı: "Korkmayın sevgili çocuklarım, o kükreyen, aslan denilen bir hayvandır... Merak etmeyin, kimseye bir zararı dokunmaz..." dedi.
Bu güzel hikâyeyi bana Hasan Samet Uslu gönderdi; kendisine teşekkür ediyorum.
Hikâyenin bir de dip notu var: "Hayat her zaman zordur; tehlikelerle doludur. Tabii herkes için farklı şekilde."

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN