Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balyoz, Oraj ve Suga planları sahteymiş! Sadece bir Harp Oyunu oynanmış! Ama jenerik senaryoyu ele geçiren kötü niyetliler, Harp Oyunu'ndaki temaları kullanarak düzmece plan üretmiş! Balyoz Harekât Planı ile jenerik senaryo arasındaki benzerlik buradan kaynaklanıyormuş!
Önce Harp Oyunu'ndaki konuşmalardan aşağıya aldığım bölümleri okuyun; sonra birkaç sorum olacak:
Tümgeneral Metin Yavuz Yalçın: "İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Bilecik illerinde nüfus 16 milyon. Tüm illerde aşırı sol, bölücü, aşırı sağ terör örgütleriyle, Milli Görüş, Nurculuk ve Süleymancılık etkili olarak faaliyet göstermekte. Bölgede 23 radyo, 12 televizyon kanalı, 61 gazete ve derginin rejim aleyhtarı unsurları destekleyici yayın yaptıkları tespit edildi. 190 vakıf ve 153 dernek irticai, yıkıcı ve bölücü unsurları destekleyen faaliyette bulunmakta. Bölgedeki 398 yurt, 124 özel okul ve 85 dershane, irticai faaliyette bulunan vakıf ve derneklerin kontrolünde. Son kararnameyle, İstanbul, Bursa, Bilecek, Yalova ve Balıkesir'e yeni valiler atandı. Mevcut iktidarın kadrolaşma çalışmaları kapsamında, 16'sı il, ilçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere, toplam 23 üst düzey bürokrat görevden alınmış, yeni atamalar yapılmıştır. Bir kısım vali ve kaymakamın siyasi baskı ve endişeler yüzünden irticai, yıkıcı ve bölücü faaliyetlerle mücadele edemediği kıymetlendiriliyor... Bütün birliklerimle İstanbul'un üzerine çökerim. Belediye başkanıymış, savcıymış, hâkimmiş, kaymakammış yani bu konuya olumsuz bakan, tabloda yer alan (Perdede gözaltına alınacak kişilerin listesi var) insanları, gerekirse belediye başkanını, komutanları görevlendirmek suretiyle... Ülkeyi başka bir rejim içine taşıyacaklar. Bunun kararını vermişler. Böyle kararlı bir halka karşı acımasızca hareket etmek bizim görevimizdir."
Korgeneral Şükrü Sarıışık: "12 Eylül öncesinde ülke yangın yerine dönmüştü. 12 Eylül darbesi bütün bunları ortadan kaldırdı. Şimdi böyle bir tehdidin kalkması için fazla uğraşa gerek yok. En kolay harekât tarzı 12 Eylül gibi harekâtın baştan itibaren organize edilmek suretiyle bir anda söndürülmesidir."
Şahıs: "İstanbul'da 200-210 bin, İzmit'te 21 bin, Adapazarı'nda 12 bin olmak üzere toplam 250 bin kişinin irticai ve bölücü unsurlara destek vereceği değerlendirilmektedir."
Şahıs: "Cezaevi kapasite ve doluluk oranları tespit edilecek, gözaltına alınan ve tutuklananların emniyeti için gerekli planlamalar yapılacaktır. Hasdal Kışlası'nda, Maltepe Kışlası'nda ve Sakarya Kışlası'nda cezaevi açılacaktır... Görevde kalması sakıncalı kamu yöneticileri, bunların yerine atanacak asker ve sivil şahıslar hakkındaki bilgiler güncelleştirilecektir. Sıkıyönetim bildirileri güncelleştirilerek yayınlanmaya hazır hale getirilecektir."
Çetin Doğan: "Bölgedeki belediyelerin, İSKİ'si, DİSKİ'si, YASKİ'si diye bir sürü teşkilâtları var. Bu şirketler zaten gerici unsurların elinde. Bizi baltalayacaklar. İşlerin tıkır tıkır gitmesi lâzım. Kim nerede görev yapacak, nereye nasıl gelecek, bu konuda istihbarat dosyalarımızın hazır olması lâzım. Aksi takdirde 80 ihtilâli gibi olur. Bakanlıklara personel gönderdik ama hiç talimat vermedik. Gönderiyorsan, o bakanlığı bütünüyle yönetecek irade ve güçte karargâhıyla beraber gönderirsin."

***
Kim bölücü, kim irticacı teker teker fişleniyor. Kim görevden alınacak, yerine kim atanacak, onlar da belirleniyor; listeler güncelleştiriliyor. Yetmez diye yeni cezaevleri kuruluyor. "Halka acımasız davranılacak" deniliyor. "12 Eylül gibi yapalım" teklifi dile getiriliyor. Milli Mutabakat Hükümeti kuruluyor.
Plan semineri ile bir darbe hazırlığı yapıldığı muhakkak. Bu belgelerin sahiciliği tartışılmıyor; resmi evrak. Eğer Oraj ve Suga planları sahteyse, Çetin Doğan ve arkadaşlarının darbe eylem planları, tutuklanacak ya da görevlendirilecek kişilerin isimleri, fırın, market, sağlık kuruluşlarının listeleri nerede? (Yarın Balyoz konuşmalarına devam)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN