Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Bir şey yapmadılar mı?

Malatya İnönü Üniversitesi eski rektörü Fatih Hilmioğlu, ağır hastalığı sebebiyle, yeni yasadan yararlanıp cezaevinden çıkabilir.
Ama kişilerin rahatsızlıkları, "Onların hiçbir suçu yok" anlamına gelmez; "Sebepsiz yere cezaevinde kalıyorlar" iddialarını haklı göstermez.
İddianamede bulunan "Rektörlerle Toplantı.pdf" isimli 5 sayfadan oluşan dosyayı hatırlatayım. 19 Eylül 2003'te, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'nda bazı rektörler Şener Eruygur'la bir araya geldi. İktidarın oluşturduğu tehdide karşı bir eylem planı tespit ettiler. Meselâ 25 Ekim'deki Anıtkabir yürüyüşü orada kararlaştırıldı.
28 Şubat kararlarının takip edilmesi gerektiğini vurguladılar.
Birçoğu "Kubilay olmaya hazırız" mesajını verdi. O toplantıdaki kişilerden biri de, Fatih Hilmioğlu'ydu.
Balbay'ın günlüklerinde Şener Eruygur'un şu sözlerine rastlamıştık: "Anıl Çeçen, Yıldırım Koç, Malatya, İstanbul, Samsun, 9 Eylül rektörleri. Onlar çok heyecanlı. Malatya, işi yarına bırakmayalım diyecek kadar heyecanlı."
Eruygur'un kastettiği, "Malatya", Fatih Hilmioğlu'ydu.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN