Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Avusturya'ya giderken bu dönem başörtülü milletvekili olabileceği mesajını verdi:
"Ecevit'in Merve hanıma başörtüsünden dolayı yaptığı yasal mıydı? Yasal değildi. Yasal olmayan durumdan fiili durum meydana getirdiler. Merve hanımın başına o yüzden böyle şeyler geldi. Anayasamızda başörtüsünü yasaklayan bir düzenleme yok. Yanılmıyorsam 82'de bir yönetmelik var. o yönetmelikle böyle bir atıfta bulunuyorlar. Dolayısıyla mesele aşılabilir. Mevzuatla ilgili bir düzenleme yapılabilir."
Erdoğan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği'ni kastediyor. Oysa milletvekilleri açısından bu yönetmelikte bir değişikliğe gitmeye gerek yok. Zira milletvekilleri devlet memuru değil. Bugünkü haliyle muhafaza edilse dahi, Merve Kavakçı yeniden seçilip, parlamentoda yemin edebilir. Böylece, 1999'da eksik kalan adım tamamlanır. Demokrasinin çıtası bir nebze daha yükselmiş olur.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN