Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Kıyak yok

Keşke milletvekillerinin haklarını tek bir yasada toplama teşebbüsü, kamuoyuna daha iyi anlatılabilseydi. Anlatılmadığı için, TBMM, hedef haline geldi. Sanki estetik operasyonları da bedava yapılacakmış gibi takdim edildi. Oysa, zaten eski ve yeni milletvekillerinin tümünün sağlık harcamaları, aynen memur ya da işçiler gibi, bazı hastanelerde tamamen karşılanıyor, bazısında da ilâve para ödüyorsunuz; bu aynen devam edecek. Getirilen yenilik, trafikte geçiş üstünlüğü; bir de kırmızı pasaport. AK Parti, tepkileri dikkate alarak geçiş üstünlüğünü tekliften çıkaracak. Bence diplomatik pasaporta da gerek yok. Onun ötesinde zaten hiçbir yenilik mevcut değil. Sadece çok sayıda kanuna serpiştirilmiş hakların, tek bir yasanın çatısı altında toplanması amaçlanıyordu. İyi anlatılmadığı için kıyamet koptu.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN