Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Kızlar başkadır

Evliliklerinin ilk gününde kadın ve kocası kapıyı kimseye açmamaya karar verip anlaştılar.
İlk olarak o gün damadın anne ve babası evli çiftleri görmeye geldi. Kapının hemen ardındaydılar. Kadın ve kocası birbirlerine baktı; adam kapıyı açmak istedi ama eşi ile yaptığı anlaşma gereği açmadı. Anne babası daha fazla beklemeyip gittiler.
Aynı gün içerisinde, bir süre sonra, gelinin ailesi geldi. Anlaşma yürürlükteydi ama, gelin gözyaşları içerisinde, "Bunu yapamam" diye fısıldayıp kapıyı açtı. Eşi hiçbir şey söylemedi.
Yıllar sonra 4 oğlan çocuğunun ardından 5. olarak kız çocukları dünyaya geldi. Baba, yeni doğan kız çocuğu için büyük bir kutlama yapmayı planladı; bütün tanıdıklarını davet etti. O gece kadın kocasına, neden böyle bir kutlama yapmak istediğini sordu. Adam, anlamlı bir cevap verdi:
"Çünkü yalnızca kızım bana kapıyı açacak."
Kız çocukları her zaman çok özeldir.
(Osman Özsoy'a teşekkürler)

*
Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir; bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir bir bedel ödersin. (Tolstoy)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN