Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

HDP

- Niçin HDP (Halkların Demokratik Partisi) kuruluyor? Amaç ne?
- Türkiye'de demokratik bir muhalefet yok. Sol kitleselleşemedi. Kürt hareketi kitleselleşti ama sol ile birleşemedi. HDP, toplumsal muhalefeti güçlendirip, sosyal dokuyla buluşmaya çalışacak. Çevre hareketleri, kadın hareketleri, Aleviler, Kürtler, kendisini sistem mağduru olarak gören herkesle birlikte örgütlenip mücadele verecek.
Yemekte, "HDP'nin Genel Başkanı kim olmalı" diye de konuştuk. Madem kitleselleşmek arzu ediliyor, benim teklifim Sırrı Süreyya Önder oldu. Ama galiba, Ertuğrul Kürkçü tercih edilecek.
Bana göre, Batı'ya hitap edilmek isteniyorsa, kadınlara da önem verildiğine göre, pekâlâ Nuray Mert de olabilirdi. Yığınakta hata yapılırsa hedefe ulaşılamaz. Bence Ertuğrul Kürkçü'nün eskiden gelen bir bagajı var. Yeni bir atılımda handikap teşkil edebilir.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN