Geçen yazıda söylediğim gibi Hüseyin Gülerce şu an Pensilvanya tarafından sistematik biçimde linç ettirilmekte ve hayatına kast edilmektedir.
Devletin Gülerce'yi korumak için tedbir alması şarttır. Pensilvanya'nın esas niyetini henüz Gülerce Zaman'da yazarken 6 Nisan 2014'te yazmış ve şöyle demiştim:
Gülerce'nin Pensilvanya örgütüyle bağı esasen bitmiş durumda. Devlet de bunu biliyor. Artık tüm gerçekleri kamuoyuyla da paylaşmak gerekiyor. Hatta tam aksine Pensilvanya Gülerce'ye bir itibarsızlaştırma suikastı başlatmak için bekliyor. Fakat bu millet de bu devlet de Pensilvanya'nın Gülerce'ye yönelik itibarsızlaştırma operasyonu başlatmasına izin vermez. Başlarsa da ortalık ayağa kalkar... Öte yandan, Gülerce'nin de operasyondan korkmaması ve mücadeleci gençlik günlerindeki kadar cesur olması gerekiyor. Eğer korkarak paralel kumpası kabullenirse bu sefer Gülerce millet nazarında biter. Bundan böyle Pensilvanya Gülerce'yi bitiremez. Bitirirse halk bitirir. Şu an halk tabanında Gülerce'nin itibarı Pensilvanya'dan çok daha üst düzeydedir. Bir zamanlar halk nazarında kendisine duyulan sevgi ve saygıyı milli iradeye savaş açarak yok etti Pensilvanya. O hikâye herkes için olduğu gibi Gülerce için de ibretâmizdir...

***

Gülerce aslında Pensilvanya'nın esas çemberinin dışında kalmış bir adamdı. Çekirdek örgüt kısmında o hiçbir zaman olmadı. Bunu bizler biliyorduk. Fakat kamuoyunda tanınma oranı en yüksek adam Pensilvanya'dan sonra Gülerce olduğu için toplumsal algıda bir tip sözcü olarak algılandı.
Pensilvanya'nın ön plana çıkartmak istediği adamlar millet nezdinde Gülerce kadar kabul görmedi. Millet bir Pensilvanya'nın bir de Gülerce'nin ismini bilir. Devlet ve elitler bazında Pensilvanya temsilcisi olarak başkaları biliniyordu. Gülerce'nin sistemin dışında tekil bir adam olduğu da biliniyordu ama medyada Gülerce bir şey söyleyince hâlâ Pensilvanya ile bağı var sanılarak önemseniyordu. Bizler de bu algı üzerinden Gülerce'nin iyi niyetli açıklamalarını Türkiye'nin hayrı için büyütüyorduk. Oysa gerçek bu değildi. Pollyannacılık oynuyorduk. Pensilvanya için esas adamları hep gökdelen tepesinden "atla" dendiğinde atlayacak seviyede adanmış ruhları oldu. Bu darbe girişimini de onlarla yürüttü. Zaten Türkiye'yi hedef alan bu deli projeyi Pensilvanya'yı Mehdi olarak gören adanmış ruhlardan başkasına yaptıramazdınız.
Gülerce ile temasta olduğumuz için ağustosta paralel bir istihbaratçı ekibi "Gülerce ROK'un kontrolündedir" başlığında ahlaksız bir fısıltı kampanyası başlattı. Böyle yalanlarla dolu bir yazı yazdırdılar. Tek hedefleri vardı: Gülerce'yi olabildiğince yalnızlaştırmak ve bir şekilde cemaat tabanından kopmasını ve kaybolmasını sağlamak. Gülerce sistemden kopmadan cemaat tabanını etkilemeyi sürdürmek istiyordu. Gülerce aleyhine Turfa müneccim diye bir yazı daha yazdırdılar. Ardından Mehtap TV'den kovdular. Pensilvanya da artık Gülerce'ye açık tavır koyuyordu. Gülerce isyan bayrağını çekmek yerine içeride kalmayı ve denge tutturmayı tercih etti. Gülerce'yi açıkça kovmak da Pensilvanya'nın işine gelmiyordu. Fakat en sonunda 31 Mart açıklamasından sonra Pensilvanya'dan da Gülerce aleyhine sert bir açıklama yayınlandı. Pensilvanya Gülerce'ye son uyarılarını yapıyordu. Hemen ardından da Pensilvanya medyasında Gülerce'nin ahiret inancını bile sorgulayan bir yazı çıktı. Ardından durum bugünkü doğrudan linç kampanyasına kadar geldi...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN