Türkiye'nin en iyi haber sitesi

...Aldığımız istihbarat ve yaptığımız değerlendirmelere göre, 'da yaklaşık 200 -210 bin, İzmit'te 21 bin, Adapazarı'nda 12 bin olmak üzere toplam 240- 250 bin kişinin irticai ve bölücü unsurlara destek verebileceği değerlendirilmektedir. Özellikle İstanbul ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki olaylara İsrail örneğinde olduğu gibi kesin, süratli ve sert tedbirler alınmadığı takdirde bilhassa irticai olayların ülke geneline yayılma ihtimali mevcuttur.
Kurtuluş Savaşı'ndan sonra olduğu gibi gerekli tedbirler alınmalı ve irtica sempatizanları da asimile edilmelidir...
...Toplumsal olaylarda artık acıma, bilmem ne filan yok.
Ülkeyi götürmek isteyen bayrak açmış adamlar, yeşil bayrakla dolaşan insanlara karşı öyle tavizdir, bilmem nedir, efendim dağılınız, bilmem ne, dağılma değil toparlanma var. Tepeleme var.
Başka bir şey yok... Bunun için de her şeyden önce evet, hükümetin ve meclisin kendisine çeki düzen verdirici, ben onu söyleyeceğim Genelkurmay Başkanı'na Kuvvet Komutanlarına diyeceğim ki siz meclisi ve hükümeti uyarıcı bu gidişe dur deyici bir ültimatom verin gerekirse.
Gerekirse çağırın 'Bu işin sonu boktur' işte sonunuz böyledir. Bu konuda gerekli tertip ve tedbirleri alın...
...12 Eylül darbesiyle ülke süt liman hale geldi. Şimdi böyle bir tehdidin ortadan kaldırılması için fazla uğraşa gerek yok. Bana göre yapılacak en kolay hareket tarzı, 12 Eylül gibi bir harekâtın baştan itibaren organize edilmek suretiyle, bir anda söndürülmesine imkân sağlar diye düşünüyorum...
...Kolordu komutanlığından yeterli emniyet tedbirlerini alabilecek bütün birliklerimi oraya görevlendiririm. İstanbul'un üzerine çökerim. Ama bir yerde de hani karşımıza halkı almak meselesi ayrı bunlar kararlarını vermişlerdir, bu ülkeyi bölecek parçalayacaklardır ve ülkeyi başka bir rejimin içine taşıyacaktır.
Böyle kararlı olan bir halka karşı da acımasızca hareket etmek bizim görevimizdir...
...Tugayın sorumluluk bölgesi Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla ve Sultanbeyli ilçelerini kapsamaktadır. Tuzla Belediye Başkanı İdris Güllüce ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Yahya Karakaya yerine tespit edilen personelle değiştirilecektir...
...Komutanım, harekatın 3. safhasında geçmişte irticai yıkıcı bölücü faaliyetlere karıştıkları tespit edilen şahıslar gözaltına alınacaktır. Gözaltına alınan ve tutuklananlar başlangıçta Üsküdar bölgesinde Burhan Felek Spor Tesisleri'nde Ümraniye'de NETAŞ misafirhanesinde, Kadıköy'de Fenerbahçe Stadyumu'nda toplanacak bilahare sorgulanmak üzere Ümraniye Cezaevi'ne götürülecek jandarma ve polis sorgulama timleri vasıtasıyla sorgulanacaktır...
Türk yargı sistemi ifrat ve tefrit arasında sallanmaktan ne kurtulacak? Bir tarafta gerçek bir askeri darbe planı olan Balyoz harekatı üzerine yüzlerce sahte belge ekleyerek kendi örgütsel hesaplarına göre kıyım yapan Fethullahçı kumpas yargısı... Diğer yanda ise Selimiye darbeye hazırlık toplantısını tamamen aklayan ve yukarıda okuduğunuz 5-7 Mart 2003 resmi toplantı zabıtlarında geçen cümleleri bile meşru gördüğünü gerekçeli kararında ifade ederek askeri vesayeti hortlatan kadim yargı zihniyeti...
Ne zaman normal ve adil bir yargı düzenine kavuşacak bu ülke? Umut etmekten başka yapacak bir şey yok...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN