Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O gece bu yoksul halk sokakta kurşun yerken, bankamatik kuyruklarına dizilenlerin, makarna reyonlarını boşaltanların yalnızca canını, geleceğini değil, malını, mülkünü de korudu.
Evet, oyunu "oydan", fikrini "fikirden" saymayanların, kendisini "göbeğini kaşıyan adam" diye küçümseyenlerin...
Tabii ki bu namus ve cesaret dersini hiçbir karşılık beklemeden verdiler. Ama bu, yıllardır vefakâr ve cefakâr halkın sayesinde servet sahibi olanların, 'nin tadını en çok çıkartanların onlara borçlu olmadığı anlamına gelmiyor.
Peki, nasıl ödeyecekler bu diyeti?
Her kesim için yapacakları pek çok şey var. Kamunun da özel sektörün de.
Örneğin bugünlerde sokakta yürürken, camına bayrak asıp ekmek teknesinin önünde "iş bekleyen" esnafımız gözüme çok çarpıyor.
Konuşurken ben sormasan asla dile getirmiyorlar sıkıntılarını. Ama sorunca da söylüyorlar. "Sıkıştık" diyorlar.
Anlaşılıyor ki, geçen hükümet dönemindeki destek projeleri yaşama geçirilmemiş.
Örneğin kredi başvurusu yapanlardan gayrimenkul gibi teminatlar isteniyormuş.
Esnaf da haklı olarak soruyor. "Evim olsa sıkıştığımda satarım, niye faizle bankadan borç isteyelim ki?" Durum bu. istihdamı ve yatırımları artırmak içim faizleri düşürmeden ve büyümeyi kırbaçlayacak borçlanmayı artırmadan 2023 hedeflerini tam olarak gerçekleştiremez.
Bu da yalnızca alt ve orta sınıf için değil , kazancı azalacak kalburüstü kesim için de "zarar" anlamına gelir.
Halkıyla "ilgilenenlere" duyurulur.

***

İÇERİYİ BIRAK DIŞARIYA BAK

Geçen hafta başında, 15 Temmuz Fetullahçı darbe girişimin ardından "içeriden" ziyade yurtdışı kamuoyuna odaklanmak gerektiğini yazdım.
Zira bildiğiniz üzere yılladır yurtdışında yaygın bir lobi ağı kuran Gülen çetesi, "ecnebileri" fena halde etkilemiş, kandırmış durumda.
Bunun için de iş çevrelerinin 'deki gazetelere değil, yurtdışında yayın yapanlara ilan vermesinin "anlamı olacağını" bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
Bu kampanya çağrısına pek çok işadamımızdan geri dönüş oldu. Ama henüz kayda değer bir adım atılmadı.
Haydi!
Şimdiki Türkiye savaşımız, Avrupa ve ABD kamuoyuna 15 Temmuz gerçeklerini anlatmak.

***

O GECE DE REKOR KIRDINIZ!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 15 Temmuz darbe girişimin ardından Türk televizyonları içinde ilk röportajını cumartesi akşamı atv-aHaber'e verdi.
Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ile birlikte gerçekleştirdiğimiz röportaj, cumartesi günü en çok izlenen ilk yüz program listesinde birinci oldu.
Üstelik röportajımız, milyonların barkovizyonlardan izlemesine rağmen reytingleri alt üst ederken, tüm TV kanallarının günlük izlenme oranını dahi tek başına geçti...
Haklısınız, Cumhurbaşkanımızın reytingleri de oy oranları gibi hep iyi oldu.
Örneğin daha önce kendisiyle üç kez daha mülakat yapma fırsatı bulmuştum ve bu programlarla ilk yüz listelerinde 9. sıraya kadar yükselmiştik.
Ancak takdir edersiniz ki, bu kez kırılan rekor egale edilemeyecek türden.
Seyircilerimize, tüm Türkiye'ye binlerce kez teşekkür ediyorum.
Çünkü bu rekor sizin.

***

MERAK EDENLERE

Merak edenler için cumartesi atv, aHaber'de yayımlanan Erdoğan röportajının reyting rakamları.
Total reyting 4.78, share 18.76
AB grubu reyting 5.25, share 21.00
ABC grubu reyting 5.69, share 22.95
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN