Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da yerleşik işadamları bazı noktaları referans alır. "Ahi geleneğinin" yaşatıldığı yerlerdir buralar. Örneğin, "Rüzgârlı Sokak." Bir okuldur. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da bu okulun en tanınmış mezunlarından. Bugün eriştiği büyüklüğe rağmen bir ayağı hâlâ Rüzgârlı'dadır. Rüzgârlı'da, esnafın sorunlarının aşılmasında rol oynayan, sözü dinlenen bir "heyet" vardır. Tarafları buluşturur, bir çizgi çeker ve meseleyi tatlıya bağlar. Hisarcıklıoğlu da o heyetin içindedir. Ülkenin en önemli sorununun çözülmesi için oluşturulan "Akil İnsanlar Heyeti"nde
Hisarcıklıoğlu'nun bulunması bu yönüyle sürpriz değildir. Ancak Rifat Bey'in Akdeniz Bölgesi Başkanlığı'nı üstlenmesi üç açıdan önemlidir:
1- Ankara dengelerindeki değişime, kırgınlıkların aşılmasına işaret etmektedir.
2- Ülke geneline yayılan teşkilatı ile TOBB'un her bölgeden doğru sinyaller vermesi beklenmektedir.
3- TOBB Başkanı'nın, "Yerel Sorun Çözücü" kimliğinden de hareketle genel problemlerin çözümünde sahaya sürülmesi yeni bir dönemin başlangıcıdır.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN