OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

Bahçeli'nin o sözü...

MHP lideri Devlet Bahçeli, bugün yine sahada. Bursa'dan sonra ikinci adres İzmir. Bahçeli'nin, Bursa mitingindeki sözleri ise siyasi gündemi meşgul ediyor. "Vur de vuralım, öl de ölelim" diye bağıran kontrolsüz kitleye, "Onun da zamanı gelecek" diyen ve bu mesajın arkasında durduğunu söyleyen bir lider... Ve o liderin sözlerine açıklık getiren MHP Grup Başkanvekili...
Başbakan Tayyip Erdoğan, hafta içinde AK Parti Ege Bölgesi milletvekilleri ile bir araya geldiğinde, MHP'nin çözüm sürecini ve akil insanlar heyetini hedef alan tutumunu eleştirirken ilginç bir bilgi verdi...
"MHP Grup Başkanvekillerinden biri bana geldi. O sözleri sordum. Genel Başkanları'nın spontane konuştuğunu söyledi!"
Devlet Bey, duygu seline kapılarak, istem dışı konuşmuşsa ne ala. Ancak sonraki sözleri, parti teşkilatının organize tepkileri göz önüne alındığında durum değişiyor. Siyasi rekabetteki açığını, sokağın asabiyetiyle ikame etmemeyi başardığı sürece Bahçeli'nin varlığı sürecin selameti için değer taşıyor!
Yoksa... Devlet Bey de liderler arşivindeki yerini almaya hazırlanıyor demektir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN