Bundan 10 sene önce Gelir İdaresi'nin yeniden yapılandırılması konuşulurken denetim elemanı sayısının 7-8 bin civarında olması gerektiği belirtilirdi. Bugün, denetimde tek çatı modelinin ardından Vergi Denetim Kurulu (VDK) Başkanlığı'nda 351 Vergi Başmüfettişi, 2761 Vergi Müfettişi, 1979 Vergi Müfettiş Yardımcısı (yeni eğitime alınanlar dahil) olmak üzere toplam 4991 denetim elemanı çalışıyor. Kurul şimdilerde, büyük bir gayretle 1500 civarında Vergi Müfettiş Yardımcısı'nı mesleğe kazandırmaya uğraşıyor. Ancak bir hususu göz ardı etmemek adına hatırlatmada bulunmak gerekiyor. Usta-çırak ilişkisinin çok önemli olduğu bu kritik alanda 1500 genci kim, nasıl yetiştirecek ve mesleki etik kodları öğretecek?
Vergi Müfettişliği, cerrahlık gibidir. İkisindeki hata da hayata mal olur!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN