Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dün, Cuma Hutbesi'ndeki mesaj, her zamankinden daha fazla düşünmeye değer gibiydi.
Hutbenin can alıcı iki bölümünü "yorumsuz" aktaralım:
"Bir gün Allah Resûlü ashabına üç kez tekrar ederek şöyle seslendi: 'Din samimi olmaktır. Din samimi olmaktır. Din samimi olmaktır!' Sahabeden bazıları, 'Din kime karşı samimi olmaktır ya Resûlallah?' diye sordular.
Sevgili Peygamberimiz (s.a.s),
'Allah'a karşı, Kitabına karşı, Peygamberine karşı, 'Müslümanların meşru idarecilerine karşı' ve bütün Müslümanlara karşı samimi olmaktır' diye cevap verdi."
Hutbe daha sonra şöyle devam etti:
"... İslâm'ı kabul eden her insan; Allah'a iman ve kulluk, Kur'an'a tâbi olma, Hz. Peygamber'i (s.a.s) örnek alma, 'yöneticilere karşı hakkı söyleme', toplumsal görevlerini yerine getirme, sınıf ve statü farkı gözetmeksizin bütün Müslümanların ve hatta bütün insanların haklarına riayet gibi konularda ciddi bir samimiyet sınavına tâbi tutulmuş demektir!"

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN