Üstatlar kabul etti. TBMM Dilekçe Komisyonu da Kamu Denetçiliği Kurumu da "haksız uygulama var" dedi. Nihayet Başbakanlık Uzmanı Nazmi Küçükyağcı'nın yazdığı "2011 Yılında Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerin Bakanlık Denetim Sistemlerine Etkileri" başlıklı raporda da son dönemdeki değişikliklerden Maliye Bakanlığı'nın olumsuz etkilendiği, Muhasebe ve Milli Emlak Denetmenleri'nin bu noktada ön plana çıktığı belirtildi. Kaldı ki Bakanlık'taki uzmanların, kontrolörlerin de makul yakınmaları söz konusu...
Demem o ki Maliye'den başlayarak, özerk kurumları da içine alacak şekilde kamu bürokrasisine geniş bir pencereden bakmak gerekiyor. 31 Mart sabahından itibaren "yapılacak işler listesine" bu konuları da not etmek faydalı olacak!

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN