Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

"Hürriyet" nedir?

Dün, minberdeki değerlendirme çarpıcı idi. Sosyal medya ile özgürlük-sorumluluk dengesinin giderek kaybolduğu günümüz şartları hatırlatılırcasına şöyle deniyordu:
"...Kitle iletişim araçlarıyla dünyamızın küçüldüğü, geminin dibini delmek isteyenlerin çoğaldığı, teknik imkânları kullanıp tabiatın dengesini dahi bozacak kadar ileri gidenlerin bulunduğu bir ortam..."
Sonra temel mesaja değinildi, "İslam'a göre hürriyet!" Yani, "Hürriyet nedir?" Anlamak isteyenler için cevap gayet sade idi:
"...Çoğu kimseye göre hürriyet, kişinin her yapmak istediğine sahip olmasıdır. Oysa böyle bir anlayış hem kişiyi hem de toplumu felakete sürükler... Hürriyet başıboşluk, sorumsuzluk, kötülük yapma ve günahlara dalma özgürlüğü değildir... İslâm'daki hürriyet, ahlâkî ve vicdanî hürriyettir. Yani, irade hürriyetidir."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN