Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

Ombudsman dedi ki...

Epeyce yazdım. Adalet duygusu adına yazmaya da devam ediyorum. Memuriyet sınırlarında kaldıkça, siyasallaşmadıkça, kutuplaşmadıkça sorunlarını aktarmaya gayret edeceğim. TBMM Dilekçe Komisyonu 04/07/2013, Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı 23.06.2014 ve son olarak Kamu Denetçiliği Kurumu 25.11.2014 tarihli kararlarında benzeri tespitte bulundu. Ombudsman dedi ki...
"659 sayılı Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile getirilen düzenlemeler neticesinde; görev, yetki, sorumluluk, mali ve sosyal haklar yönünden mağdur olan Defterdarlık emrinde görev yapan defterdarlık uzmanlarının (659 sayılı KHK öncesi eski unvanlarıyla Muhasebe ve Milli Emlak Denetmenlerinin) mağduriyetlerinin giderilmesi ile ilgili olarak mevzuat değişikliği konusunda bir tasarı oluşturması hususunda Maliye Bakanlığı'na tavsiyede bulunulmasına..."
Kabul, Meclis gündemi yoğun. Ancak hakkaniyet adına söz verilip, ileride telafi edilmesi de mümkün...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN