Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

CHP, MİT ve iddialar...

CHP sözcüleri arada bir dile getiriyordu. Daha sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da konuya girdi. "MİT" üzerinden siyasi tartışma açma eğilimi gibi başlayan süreç giderek, MİT'in iç yapısı ile ilgili iddia ve analizlere kadar uzandı.
CHP'nin "MİT bizi dinliyor" çıkışının ardında hangi somut bilgi veya duyumun yattığı hep merak uyandırdı. Meğer CHP, MİT içinde "bir kanal bulmuş!" MİT ve CHP arasında ne seviyede olduğu şimdilik açıklanmayan iletişim ağı kurulmuş. Parti içi toplantılarda da dile getirilen MİT'e dair bu değerlendirme biçimini, CHP'nin yetkili isimlerinden ben de dinledim. Onların tezine göre, MİT'te üçlü yapılanma söz konusu imiş. İlk ayakta, Paralel Yapı'nın MİT'teki uzantıları varmış ama CHP'yle pek ilintili değillermiş! İkinci ayakta, Hükümet'e özel istihbarat üreten MİT elemanları çalışıyormuş! Üçüncü ayakta ise CHP'lilerin "yurtsever" diye tanımladığı gruba mensup MİT elemanları yer alıyormuş. Onlar, devlet sorumluluğu içinde davranıyor ve belli hallerde CHP'ye haber veriyorlarmış!
Bütün bunlar gazetecilik sınırları içinde CHP'den derlediğim tespitler... CHP yönetimi "Dinleniyoruz!" derken veya "Ordu, iki güne kadar Suriye'ye girecek" diye beyanat verip mahcup duruma düşerken ne kadar ciddi, ne ölçüde manipülasyona açık, yorum sizlerin...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN