Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör tüm yakıcılığı ile gündemimizin en ön sırasında. Türkiye'nin 30 yılı aşan bölücü terörle mücadelesinde iki büyük handikapı oldu:
1-
Terör, "devlet sorunu" olarak görülmeyip, yıllarca küçük parti çıkarlarına konu edildi.
2-
"Toplum, tüm katmanları ile teröre karşı topyekûn ve sürekli karşı çıkış sergileyemedi!"
Bu açıdan bakıldığında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğindeki sivil toplum kuruluşlarının dün sergilediği ortak duruş, terörü lanetleme yürüyüşü düzenleme kararı "teşekkürü hak ediyor." Fakat "takdiri hak etmiyor!" Nedenlerine gelince...
Sivil inisiyatif, kendiliğinden harekete geçmek yerine devlet veya hükümet ittirmesi bekliyor.
Medyaya görüntü vermenin ve günlük bir faaliyeti gerçekleştirmenin ötesine geçilemiyor.
Ankara'da tertiplenen etkinlik gerçek manada Diyarbakır'a taşınamıyor. Kürt kökenli vatandaşlarda duygusal kopuşu önleyecek derinlikli işler yapılamıyor.
Lakin...
Eleştirimiz olsa da bugün Diyarbakır'da yürüyecek 600 sivil toplum kuruluşunun tavrını da TOBB'un katkı sağladığı Ankara'daki teröre tepki gösterisini de memleketin hayrına buluyor, "gerekli ama yeterli değil" diyor, duyarlılıkta devamlılık bekliyoruz.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN