Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aylakların(!) dünyaya egemen olduğunu fark edenlerin, bu yürüyen ölümden kurtulmak için önüne geleni öldürmesi... Et yiyen zombilere, kan içen vampirlere karşı insanların mücadelesini anlatan dizi ve filmlerin 10 yıldır salgın hale geldiğini fark edenlerden misiniz?
Eğer bu dizileri bilmiyorsanız, yazının devamı size göre değil. İlgisizler çekildiğine göre bilenlerle devam edelim... Amerikan televizyon dizisi The Walking Dead'ın batılı yaşam tarzını benimsenmiş uluslardaki popülaritesi, son derece kritik bir yarının inşası gibi...
Yürüyen ölüler, aylaklar, açlar, fakirler, kısaca biz onaylanmış varsıllardan olmayanlar, "yok edilmesi gereken" türlerdir ve onlara ateş etmekte asla tereddüt etmeyin. Zira size ulaşıp ısırdıklarında ölürsünüz, onlara dönüşürsünüz.
Bir başka belgesel(!) dizisi de kıyamet üzerine... Yakın gelecekte küresel istilacılar evinizi obanızı bastığında, onlara karşı silahlanın, aile bireylerinizi eğitin ve elinizdeki kaynakları talan etmek isteyenleri tereddütsüz öldürün...
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği 2015 rakamlarına göre şu anda dünyada 60 milyon insan, küresel aylak durumunda... Üstelik "aylak" en hafif tanım. Mülteci diyen de var sığınmacı diyen de... İşleri yok aşları yok, kaybedecek şeyleri yok, vatanları da yok. Ama iştahları bizden daha az değil...
Bu kavimler göç etmeye başlamış. Yola çıkış gerekçeleri ister savaş ister iklim olsun, aç insanlar ulaştıkları coğrafyada travma oluşturuyor, ulusları dönüştürüyor. Türkiye gibi etrafında batan ülkelerin cankurtaran filikası gibi davranan "şerefli geçmişe sahip" mülteci dostu değil diğerleri...
Ya ayağına çelme takıyor veya denizin ortasında botunu batırıyor ya da bunları sınırda öldürmeyi düşünüyor. Diğerleri de bu "yürüyen ölüler" için daha sinsi olanı yapıyor, film, roman, TV aracılığıyla "bunlar insan değil, onları gönül rahatlığıyla öldürebilirsiniz" mesajı üzerinden bilinçaltı kurgulaması yapıyor.
Yer bitti yazı bitti, aktarmak istediğim mesaj bitmedi; okurumun kendi mesajını oluşturması önerimi, bu dizilerden haberdar olanların dikkatine ve rikkatine sunarım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN