Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ateş çemberi içinde 2 seçim geçirmiş, operasyonlara uğramış bir ülke olarak 2015'i geride bıraktık. Şimdi önümüzde yeni bir yıl var. 2016 pek çok açıdan farklı geçeceğe benziyor.
Öncelikle halkın %49.5 desteğini almış yeni hükümet işbaşında ve 4 yıl boyunca seçimsiz icraat dönemi başlamış bulunuyor. İkincisi güneyi ateş çemberi, doğusu İran direnci ve kuzeyi Rus Ayısı ile çevrelense de çıkış yolları bulabilen kadrolarımız işbaşında...
FED'in birden fazla faiz artıracağı, bu yüzden gelişen piyasaların sıkıntıya düşeceği bu yılda, mali disiplini yerinde, cari açığı yönetilebilir, AB süreci farklı bir döneme girmiş, daha da önemlisi reformları devreye alınmış bir Türkiye var.
Tam da bu noktada, siyasetçisinden bürokratına, sivil toplumundan şirket yöneticisine dek, "az laf çok iş" zihin yapısına ihtiyaç var. Öyle ki sıkıntılar belli, fırsat ve tehditler tanımlı, atılacak adımları planlanmış, reform eylemleri devreye alınmış ortamda fazla lafa gerek yok zaten.
4 yıl seçim yaşamayacak olan Hükümet'in reformları gerçekleştirme yolunda altın fırsatı olduğuna inanıyorum. Başta devlet personeli ve üretim olmak üzere temel reformların ortak özelliği, verimsizliğe karşı durmalarıdır.
Burada belirleyici husus, konfor alanı daralacak olanların tepkisidir ve başlangıçta Hükümet'in icraatlarına kızılsa da reformların hayata geçmesiyle birlikte gelişecek ekonomi, daha iyi bir Türkiye vaat etmektedir.
İcraatın ne olacağını artık biliyoruz. Şimdi reform sürecinin icra hızına odaklanabiliriz. 2016 yoğun icraat yılı olacaksa, çok lafa ihtiyacımız yok.
Kamu kadar özel sektörün de söylediğini yapması gereken bu yılın ilk gününde, okurlarımın yeni yılını kutluyorum.
2016 hayırlar getirsin.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN