Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölçemezsen bilemezsin, bilemezsen yönetemezsin... Bu kural, her ne yapıyorsanız, sizi daima iyiye götüren temel yaklaşımdır. Bu açıdan bilgi yoğun karar süreçleri peşinde koşturuyor, araştırmalara ve kaynak ayırıyor ve neticeleriyle gelişiyor, dönüşüyoruz.
A&G araştırma şirketinin, 5-15 Mart tarihlerinde gerçekleştirdiği 'Medya Algısı Araştırması'nın sonuçları bu açıdan daha önemli. Detaylarını bugün okura aktardığımız araştırma, bir yandan bize neyi iyi yaptığımızı söylemekle kalmıyor, iyileştirmeye açık alanlarımıza da işaret ediyor.
Araştırmanın ilk bakışta söyledikleri, gurur verici... En güvenilir, manşeti en etkili, gündem belirleyen, okunması en rahat ve en güvenilir gazete SABAH... Başarı, sürekli iyileşme, yoğun gayret ve değer üretme çabasıyla, yılların gerisinden geliyor ancak.
Çeşitli kriterlerle yapılan "en beğenilen gazeteler" araştırmasında, "en güvenilir, kadınlara en yakın, gençlere hitap eden, ekleri en iyi, baskı kalitesi en iyi, okunması en rahat, manşeti en etkili, i belirleyen, spor sayfası en iyi ve en tarafsız" gibi başlıklar var.
Bu kriterlerin çoğunda "ilk olmak", son derece çaba gerektiren, yalnızca etik duruş ve meslek ilkelerine bağlılık değil aynı zamanda ülke için değer üretme gayreti yatıyor. Sabah'ı daima etkin ve genç kılan da bu ilkeli dinamizm zaten...
Araştırma bize, yalnızca kendimizin neyi başardığını göstermez. Aynı zamanda iyileşmeye açık alanlarımızı da belirler. A&G'nin Medya Algı Araştırması'nda, kadınlar ve genç okurlar konusunda daha fazla gayretin gerektiği işareti gibi...
Gündem belirleme kriterinde Sabah'ın 8.3 puanla liderliği elinde tutması, ekonomiden spora, siyasetten magazine dek daha fazla gayreti de tanımlıyor aslında. Zira lider olmak ne kadar zor ise lider kalmak bir o kadar zor iştir.
Okurumuzun neyi daha fazla merak ettiği, neyi görmek istediği ve değerlerimizi ne yönde geliştirmemiz gerektiği gibi kritik yol haritaları çizmesi açısından bu araştırmayı son derece önemsiyorum.
Ölçtük, bildik ve şimdi daha yetkin yönetiyoruz. Gündemi belirleme sorumluluğu da ancak bilgi yoğun karar süreçleriyle oluşabiliyor zira...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN