Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görkemli ve bir o kadar sade töreninde, gelinin babası, katılımcılara teşekkür konuşması yapıyor; "Ceylanım artık kendi evine gidiyor…" Kimliklerden azade bu sözler, Yahya Kemal Beyatlı Kongre Merkezi'ndeki binlerce davetliyi duygulandırdı.
Baba; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yuvadan uçan nazlı ceylan Sümeyye Erdoğan Damat Selçuk Bayraktar yan yana duran evlatlarına, nikah imzaları sonrası, Hazreti Fatıma'dan nakille baba nasihati; "birbirinizin gözlerinin içine bakın, sevginiz artar."
Tören sırasında beni en çok etkileyen, yeni çiftin hayat hikayesini içeren sunumlar oldu. Türkiye'nin yakın tarihinden kesit kabilinden, doğuşundan itibaren bir genç kızın babasının yanında verdiği mücadele Ve başörtüsü zaferi ardından baba ile kılınan şükür namazı…
Damat, ailesinden gelen mühendislik kültürü içinde, kendini adadığı cılık ve "Türk insansız hava aracı" üretimi için verilen mücadele… Çizim masasında çalışmakla yetinmeyip, askerlerle sahada yüzlerce deneme uçuşu…
Hasan Doğan'ın cümleleriyle; "gözünden hiçbir şey kaçmaz, sanıyorum bu özellik, genetik" ve Mustafa Varank'ın ifadesiyle; "genç bakışların karar süreçlerine etkin katkısı…"Gelin Sümeyye'den söz ediyorlar.
Siyasi mücadele ile yoğrulan bir hayat, İHA idealiyle doldurulan başka bir hayatla birleşti dün…. Bana göre ideal bir evliliğe tanık olduk… Salonu dolduran devlet başkanları, eski cumhurbaşanı, başbakan ve diğer konuklar da ortak duyguyu ifade ettiler nikah merasiminde; vatana millete dünyaya hayırlı olsun…

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN