ŞEREF OĞUZ
ÖNERİ-YORUM ŞEREF OĞUZ

Hızlı ve nitelikli

Her yiğidin bir yoğurt yiyi vardır. Binali Yıldırım, ismiyle müsemma bir başlangıç yaptı. Zira yapılacaklar listesi uzun, vakit dar ve lafla peynir gemisi yürümediğini biliyor. Kabine'nin üstlendiği misyonu alt alta sıraladığımızda zaten "hızlı davranmak" gerektiği ortada...
Ekonominin dümenindeki kadroya baktığımda Ak Parti'nin seçimlerde topluma vaat ettiği ikinci nesil yapısal reformların "hızlanacağını" görüyorum. Üstelik bu duyguyu, iç ve dış piyasalar da paylaşıyor. Dün görüştüğüm pek çok sanayici ve işadamı "bu kabine iş yapar" yorumunda birleşti.
İkinci dikkat çekici konu, bilim ve teknolojide yeni bir atılım dönemine gireceğimizdir. Başta enerji ve savunma olmak üzere , nicelikten niteliğe geçişte, katma değeri önemseyen bakanlarla yürüyecek.
Hükümet programı, yapılacakların "neler olduğunu" anlatabilir fakat Binali Yıldırım'ın geçmiş performansı bunların "nasıl yapılacağı" garantisini taşıyor: Hızlı ve nitelikli icraat... Yeni Kabine ülkemize milletimize hayırlı olsun.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN