Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tabii ki zayıfı... Hele ki bu zayıf, üretmek için çabalıyorsa... Ama tembeli desteklemek, hantalı beslemek, ilkelliğe can suyu vermek, kaynakları heba ettiği gibi üretene zulümdür.
Bahsettiğim, işleri yolunda gitmeyince "destek peşinde" koşanlar... Misal ... Sorunu çoktan "kendi sorumluluk alanlarının dışına" ötelemişlerdir.
"Rusya uçak krizi var, terör algısı arttı, jeopolitik riskler fazla" deyip, gelmeyen turistin parasını bakanlıktan talep edebiliyorlar.
İşin tuhafı, yaklaşık 20 kalemde talep ettiklerini kopardıkları için yerli turiste kendi ülkesini pahalı kılıp en az 20 milyon yetersiz gelirli insanı tatilden mahrum bırakabiliyorlar. Bana göre kötülerin, verimsizlerin, üretimsizlerin, lümpenlerin kısaca tembellerin sistemden çıkabilmesine izin verilmeli.
Zayıf olan gelince... Turizm gibi ülkemiz için son derece hayati sektörde, gelecek vizyonuna sahip, cennet vatanın potansiyelini, yerli- yabancı turiste açma gayretinde fakat "zayıf" olanlar desteklenmeli...
Bu önerimin ekonomik mantığına, bilişimden örnek vereyim: Eğer siz değer üretmeyen süreci bilgisayarla donatırsanız, "daha donanımlı ilkellik" inşa edersiniz. Oysa değer üreten fakat "zayıf" sisteme vereceğiniz destek, tembellikleri, vasatlıkları ortadan kaldırır, akıllı süreçleri inşa eder.
Elimizde zaten kıt olan kaynakları (zaman, insan, para) üretken ama destek gerektiren "zayıflara" aktarmamız şart. Bunu yaparken "fiyatımı indirmem, dar gelirliye ucuz tatil yaptırmam" diyen tembellere desteği kesmeli.
Tembeli desteklemek, zihniyle çoktan morga kalkmış ölüye serum takmaya benzer. İyileşme umudu olan ve desteği hak eden zayıflara yapılabilecek en büyük haksızlıktır bu...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN