Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kral, kuşlar çarşısındadır. Avcılar avladıkları kuşları, tuzakçılar yakaladıkları eğitimli keklikleri satıyorlar...
Padişahın gözü bu eğitilmiş kekliklere ilişir, etiketlerine bakar; "tanesi 1 altın" yazmaktadır.
Ancak içlerinden biri altın kafestedir ve etiketinde "300 altın" yazdığını fark eder. Sorar:
"Neden? Diğerleri gibi görünüyor, nedir onu pahalı kılan?" Satıcı açıklar: "Bu, özel eğitimlidir.
Çok güzel ötmesi bir yana bu sesi duyan nice kekliği etrafına toplar. Avcılar da bu sayede keklikleri daha kolay avlar." "Satın alıyorum" der Kral;
"al sana 500 altın." Keseyi fırlatır, kafesi açar, kuşun kafasını oracıkta koparır.
Satıcı şaşkın; "efendim ne yaptınız? En maharetli kekliğin kafasını kopardınız." Kral gülerek cevaplar: "Bu, kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Akıbeti er veya geç ancak budur." Söz eskiden bugüne taşınıyorsa, Hızır'dan sürekli yardım isteyen fakirin öyküsünü atlamak olmaz... Adam, her gün el açıp ediyor: "Çok fakirim, ekmeğim, param, çocuğum, evim, çiftim, çubuğum yok. Bana yardım..." Hızır çıkagelir: "Yakarışını duydum, sana yardıma gönderildim. Dile benden ne dilersen ancak bir şartla; sana ne verirsem, komşuna da 2 katını vereceğim." Fakir adam, tanıdık coğrafyadandır ve duraksamadan talebini iletir: "O halde benim bir gözümü çıkar." İhanet kültüründen söz edip tanım vermemek olmaz; İhanet: Bağlı olduğu, savunduğu düşünceden, görüşten vazgeçip ona ters düşenlerden olmak... Ait olduğu topluluğa, aileye, ülkeye kötülük etmek...
Gerektiğinde yardım etmeyip beslendiği sofrayı devirmek... FETÖ, PKK gibi...
Sözü Âşık Hüdai bağlasın: "En yakınım kıysın bana, el ilen öldürmen beni..." Peki, bu yazının ekonomi sayfasında işi ne? İngilizlerin atölyelerimizde gizli kamerayla açığımızı arayıp bizi ihracat üzerinden vurma inin yerli işbirlikçilerini Dedem Korkut tanımlasın: "Hain hanede ise kapı kilit tutmaz oğul."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN