Özel okul kayıt sürecinde ücretleri eleştirmiş ve öğretmen kalitesine bakılmaksızın fahiş faturalardan söz etmiştim: "Sanırsın fiziğe Einstein, matematiğe Cahit Arf, felsefeye Aristo, din dersine Gazali giriyor."
Çok fazla tepki geldi. Alternatif olarak gösterdiğim devlet okullarında durumun farklı olmadığı, öğretmen kalitesi açısından sorunların bulunduğu yönünde çok sayıda eleştiri aldım.
Doğrudur, akıllı tahta olmaz, akıllı öğretmen olur. Teknolojik olmayan sorunu tabletle çözemeyeceğimizi de biliyoruz. Sorun geliyor, öğretmen niteliğine dayanıyor. Hal böyle olunca eğitim sistemimizin iflasıyla yüzleşiyorsunuz.
Aşağıdaki tablo, "iflasın ilâmı" adeta... Kamunun öğretmen alımlarında kullandığı sınavda adaylara, okutmaya talip oldukları alana dair 50 soru soruluyor.
Yorumu ben değil, rakamlar üzerinden siz yapın...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN