Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marquez demişken... Bu hafta yayımlanan bir haber bana yazarın Kırmızı Pazartesi kitabını hatırlattı.
Haberin başlığı: Kayıp Kimlik Kan Davalık Etti (15.04.2014).
Güven G. adlı bir vatandaşımız...
Cinayet işlediği iddia edilmiş... Hayatını kaybeden kişinin yakınları kan davası güderek peşine düşmüş. Güven G. can güvenliği olmadığı endişesiyle ailesini de alarak evini ve memleketini terk etmiş. İzini kaybettirmiş. Neredeyse 10 yıldır kan davalılarından saklanarak yaşıyor. Yedi yıl süren mahkeme sonucunda berat etmişse de durum değişmemiş. Hatta bu süreçte amcasının oğlu faili meçhule kurban gitmiş.
Sabah, Güven G.'nin devlete karşı açtığı tazminat davasını haberleştirmiş.
Şüphesiz, haber değeri olan bir konu. Fakat hiçbir haber insan hayatından daha değerli değildir. Bu yüzden, haberin görseli olarak Güven G.'nin yeni çekilmiş bir fotoğrafının basılmasını anlamak zor. Fotoğraf haberin tamamlayıcısıdır, doğru, ama yıllardır kan davasından kaçan ve saklanan bir kişinin eşkali niye verilir? Arayanlar onu daha kolay bulsun diye mi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN