Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şair Ahmed Arif'in adı Şanlıurfa Siverek'teki bir okula verildi. Çocukluğunda öğrencisi olduğu okula...
Sabri Ayçiçek adlı okurumuz bu habere sevinmiş ama haber yazılırken yapılan hatalara dikkat çekmiş.
Nazlı Somer imzalı haberin (23 Yıl Sonra Gelen Vefa, 24.05.2014) bir cümlesi şöyle: "Türközü İlköğretim Okulu'nun adı Ahmed Arif İlköğretim Okulu tabelasıyla değiştirildi."
Doğrusu; önce adı değiştirildi, sonra bu değişiklik tabelaya da yansıdı. Üstelik haberin fotoğrafında da açıkça görüldüğü üzere 'ilköğretim okulu' olarak değil, Ahmed Arif Ortaokulu olarak. Çünkü sayın Ayçiçek'in de belirttiği gibi: "11 Nisan 2012'de yürürlüğe giren 6287 sayılı yasayla, 'ilköğretim' okulu adı kalktı;yerine 'ilkokul' ve 'ortaokul' adları geldi." Hal böyleyken ve fotoğraf bu kadar açıkken resimaltına "Ahmed Arif İlkokulu açıldı" yazılmış olmasını anlamak mümkün değil.
Sabri Ayçiçek'in de belirttiği gibi "Bir okulla ilgili haberde,üç farklı adın kullanılması doğru değildir. Okulun adı ilk sayfadaki resimde açıkça yazıldığı gibi Ahmed Arif Ortaokulu'dur. Mecelle'nin bir kuralıdır: İkrar kişiyi bağlar, belge herkesi. Habercileri de."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN