Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk yargısı maalesef etik ve yasa arasındaki farkı tam olarak anlamamış görünüyor. Bunu özellikle medyaya ve gazetecilere açılan davalarda görüyoruz.
Bir kez daha hatırlatalım: Yasalar emredicidir ama etik kurallar tavsiye niteliğindedir. Yasalar kesindir ama etik kurallar tartışmalıdır. Yasalara uymayan kişiler suç işlemiş olur ama etik kurallar konusunda farklı düşünmek bir suç değildir. Yasalara uymamanın cezasını devlet, etik kurallara uymamanın cezasını cemiyet verir.
Savcı ve hakimlerimizin kendilerini kamu vicdanının yerine koyarak görev icat etmeleri, hüküm tesis etmeleri yanlıştır. Onlar yasaları uygulamakla yükümlüdürler. Kanunlarda açıkça belirtilen suçları araştırmalı ve kovuşturmalıdırlar. Aksi takdirde işler içinden çıkılamaz bir hal alır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN