Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet veya sivil toplum örgütleri yıllarca ABD'deki lobi işini Yahudi dostlarına havale ettiği için, ABD'de etkili bir Türkiye lobisi olmadı. Son yıllarda iki koldan ciddi bir gelişme var. "One minute"le başlayan Türkiyeİsrail gerginliğinin devlet ve siyasette yarattığı mecburiyet ve Gülen Hareketi'nin çalışması... Ayrıca yeni devlet görevlileri de eskisiyle kıyaslanmayacak büyük bir çaba içinde. Washington Büyükelçisi Namık Tan'ın nostaljik "Caz Geceleri" sadece bir örnek. Parayla satın alınamayacak bir etkiye sahip. Yakında Ahmet Ertegün ve siyahi caz şarkıcılarıyla ilgili bir de kitap çıkıyor.
Bu noktada, TÜSİAD, TOBB gibi kendilerini sivil toplum örgütü sayan kurumlara bir sorum var: Acaba ABD'de lobi faaliyetlerini geliştirmek için elinizi cebinize atmanız neden bu kadar zor?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN