Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerel seçimlere bir yıldan daha az bir süre kaldı. Bir anlamda yerel seçim sathı mailine girildi. İstanbul bu açıdan kilit şehir...
Ara ara İstanbul'un ilçelerini gezerek son yerel seçimlerden bu yana yapılan hizmetleri izliyorum. Anadolu yakasının yeni ilçesi Ataşehir de bunlardan biri. Ataşehir, CHP'nin İstanbul'da kazandığı yeni kurulan tek ilçe... İstanbul'un Finans merkezi seçilmesi, şehrin önemli bir bölümünün sıfırdan kurulması Ataşehir'i yeni cazibe merkezi yapıyor.
Son 4 yılda yapılanlara gelince... Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve ekibiyle konuşurken bir şey dikkatimi çekiyor.
Burada "klasik belediyeciliği" aşan, bir anlamda AK Parti'yi İstanbul'dan Ankara'ya taşıyan ya da Mustafa Sarıgül'ü siyasetin fenomeni yapan "sokak siyaseti" benzeri bir yaklaşım var. Sabah namazıyla harekete geçilen ve "hizmet" üreten bir yaklaşım bu...
Bu yaklaşımın ilk ürünü ise bir İmam'la bir Dede'nin belediye bünyesine alınıp vatandaşın hizmetine sunulması...
Ataşehir'de sosyal belediyecilik açısından çok şey yapılıyor. Türkan Saylan Tıp Merkezi, Kadın Konuk Evi, Meslek Edindirme Merkezi, Ataevleri gibi çok sayıda kurum var.
Onlarca insana bedava sağlık hizmeti, 12 bin öğrenciye meslek eğitimi, dar gelirli 2 bin vatandaşa ise her gün iki öğün sıcak yemek veriliyor. Ataşehir Belediyesi depremi de unutmamış... İlk kez bir belediye, AKUT'la birlikte Acil Durum-Afet Eğitim ve Araştırma Enstitüsü kurmuş... Başkan Battal İlgezdi yapılanların bir başlangıç olduğunu belirtip şöyle diyor:
"Sadece bir mazbata ile 25 metrekarelik bir ofiste başladığımız hizmet yarışında altyapı çalışmalarından, çevreye, kültürden sağlığa çok hizmet ürettik. Ama yetmez. Ataşehir'i Avrupa'nın en önemli merkezlerinden biri haline getirene kadar çalışmaya devam edeceğiz..."

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA