MAHMUT ÖVÜR
MAHMUT ÖVÜR

Vira 10 yaşında

Siyasi önyargıları yıkıp, zenginliklerimize bakamadığımız için hiçbir şeyimizi tam anlamıyla değerlendiremiyoruz. O değerlerden biri de üç yanımızı saran denizlerimiz… Birkaç gün önce Beşiktaş'taki Deniz Müzesi'nde denizciliğe gönül vermiş Vira dergisinin 10. yılı kutlamaları vardı.
Vira Dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Şen ve Genel Koordinatörü Ayşe Olca ikilisi hem deniz tarihimizin derinliklerinde nasıl iz sürdüklerini, hem de denizlerimizdeki güzellikleri bize anlattılar…
Kutlamaya katılan denizseverler arasında Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, Armatörler Birliği Başkanı Erol Yücel ve ünlü işadamı Eşref Cerrahoğlu gibi isimler de vardı.
Denizcilikte geç kalsak da fırsat çıktığında neler yapıldığını 2008 krizi öncesi gördük. Peki şimdi ne durumdayız?
Bir işadamı şöyle diyor: "Taşımacılıkta Türk bayraklı gemiler dünyada önemli bir noktaya geldi. Kara listeden beyaz listeye geçtik. Ancak 100 bin kişi istihdam edildiği tersanecilik bitti. Hükümetin denizcilik sektörünü yeniden ele alması gerekiyor."

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN