Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başta devlet kurumları olmak üzere siyasetten dünyasına her alanda FETÖ temizliğinin derin sarsıntısı yaşanıyor.
Sarsıntıyı atlatmak mümkün ama aslolan bu süreci "haksızlıklara" yol açmadan atlatabilmek.
Toplum bu hassasiyet ışığında, siyasetten dini veya ideolojik hiçbir kesimin devleti ele geçirmesine olanak vermeyecek yeni bir yapılanmaya gidilmesini bekliyor.
Şimdiye kadar orduda, poliste, yargıda, idari yapıda ve eğitim alanında çok ciddi adımlar atıldı. Ancak hala dokunulmayan ya da çok az dokunulan üst kurumlar var.
Özellikle üzerinde ciddi etkisi olan TMSF, BBDK ve SPK gibi kurumlarla ilgili kaygılar giderek artıyor.
Örneğin TMSF... Son 20 yıldır banka operasyonlarında ciddi rolü olan var. Şimdi aktif olarak şirketleri yönetecek bir döneme giriyor.
FETÖ eksenli el konulan çok sayıda şirket TMSF'ye devrediliyor. 90'lı yılların sonunda el konulan bankalar operasyonunda da etkin rol oynayan TMSF'ye o günden bu yana FETÖ unsurlarının sızmaması mümkün değil.
Ne yaptıkları, nasıl bir rol üstlendikleri de bilinmiyor. Etkili bazı isimlerin 20 yılı aşkın süre TMSF'de olmaları dikkat çekici. 17-25 Aralık veya 15 Temmuz Darbesi sonrası da TMSF'de çok az değişimden söz ediliyor.
Önümüzdeki günlerde önemli şirketleri yönetmeye başlayacak TMSF'de bir değişim olup olmayacağı merak ediliyor.

Yüksek Seçim Kurulu
15 Temmuz sonrası ilgiyle izlenen bir kurum da Yüksek Seçim Kurulu(YSK). Bu süreçte birçok kurum FETÖ operasyonlarından nasibini alırken, TMSF gibi henüz gündeme gelmeyen ve dokunulmayan bir kurum da Yüksek Seçim Kurulu...
Her seçim öncesi uygulamaları en çok eleştirilen, "Paralel Yapı"yla ilişkili diye zaman suçlanan YSK'da hiç hareketin olmaması düşündürücü.
Çünkü geçmişte bu kurumu, başbakanlar, bakanlar ve parti yetkilileri de sert eleştirdi.
Herkesin kafasında da ister istemez şu soru vardı; KPSS'de ÖSYM'de her şeyi yapan FETÖ'cü zihniyetin seçimler nedeniyle ülkenin kaderini elinde tutan YSK gibi önemli bir kurumu boş bırakması mümkün mü?
Her seçim döneminde tartışılan hatta bazen seçim süreçlerine müdahale ettiği bile ileri sürülen YSK gibi önemli bir kurumda son durum ne?
FETÖ'cü bir yapılanma var mı varsa onlara yönelik ne yapılıyor?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN