Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AYŞE ÖZYILMAZEL
AYŞE ÖZYILMAZEL

Zorlamasak mı?

İyi, güzel hatta süper. Gazete eklerimiz yaza hazırlık çerçevesinde diyet, spor yazı dizilerini coşturdular.
Ünlü diyetisyenler mönüler veriyor, fitness hocaları egzersizleri anlatıyor, yemek tarifleri de mevcut, mayo- bikini dünyasına okuyucuyu hazırlama görevi atlanmıyor.
Ve fakat en son ofisete karın kası yapma hareketlerini görünce beni bir gülme tuttu. Düşünsenize ofisine giriyorsunuz ve o çok ciddi patronunuz çalışma masasına abanmış şınav çekiyor. Hayırdır hocam?
Ya da hep beraber elde su şişeleri squat yapıyorsunuz falan. Beni bir kâbus bassın mı, gazeteye gelmişim editörüm mekik çekiyor, sekreter Nazan sandalyeye tutunmuş eğilip kalkıyor... Hay bin karın kası yani.
Diyeceğim şu; peki! siz bilirsiniz de acaba işi bu kadar zorlamasak mı?
Not: Az önce ne yazdığımı soran annem, konuya şöyle devam etti: "Bak şimdi, oturduğun yerde karnına derin nefes al, yavaş yavaş bırak ve bu hareketi sürekli tekrar et. Bak gör bir ay sonra karnın taş gibi olacak"...
Anne lütfen sen de derin bir nefes al ve yavaş yavaş beni bırak. Ne diyorum ki ben.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN