Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AYŞE ÖZYILMAZEL
AYŞE ÖZYILMAZEL

Ya çocuk ne olacak?

Haber dün gazetelerin birinci sayfasındaydı. Ankaralı işadamı T.T. 1989'da D.C. ile evleniyor. 1996'da bir erkek çocukları oluyor. 2001'de geçimsizlikten boşanıyorlar.
Sonrasında adam çocuğunu tatillere götürüyor, okutuyor, her hafta sonu yanına alıyor ve ayda 300 TL nafaka gönderiyor.
Günlerden bir gün adamın cin bir arkadaşı kalkıp "Bu çocuk sana hiç benzemiyor" çıkışında bulunuyor, DNA testi yaptıran baba gerçeği öğreniyor. Meğer çocuk ondan değilmiş.
Gelsin davalar ve mahkeme kararı. Sonuç: eski kocasını aldatan anne adamın çocuk için yaptığı tüm masrafları geri ödemek zorunda kalıyor.
İyi, güzel, tamam. Ortada korkunç bir durum var. Bir insan hangi vicdanla böylesine kandırılabilir. Ve fakat ortada bir de çocuk var, şimdi delikanlı. O ne olacak? O çocuk babasını kaybetti, hayata güvenini kaybetti, yıllardır 'babam' dediği kişi tarafından bir anda kapının önüne koyuldu, nüfuslardan çıkarıldı. O ne olacak?
Babalık sadece biyolojik midir? Bu çocuğun hakkını kim arayacak? Acaba onun psikolojisini düşünen bir kişi var mı etrafında? Olan daima çocuklara oluyor, ne yazık.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN