Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AYŞE ÖZYILMAZEL
AYŞE ÖZYILMAZEL

Hey sen!

Hey sen! "Öleceksek de adam gibi öleceğiz" diyen zat! Adam gibi ölmeye çok meraklıysan önce 'adam' olacaksın.
Hey sen! "Kadın gibi yaşamayacağız" gibi bir cümleyi gururla kurabilen beyin, zavallısın, hastasın. Dene, ölçtür bakalım bir kadının tırnağına bile denk gelebilecek misin?
Hey sen! "Bizi kadın gibi yaşatmaya kimsenin gücü yetmez" diyerek kadınların omuzlarına basarak, onları aşağılayarak nasıl yüce bir varlık olduğunu ilan ettiğini mi zannediyorsun?
Üşenmeyip sana ne olduğunu hemen söyleyeyim.
Senin gibileri adamdan saymadığımız için görmüyoruz biz.
Senin gibiler ve onların gözleri, sözleri, kıt akılları bombok ediyorlar bu güzelim dünyayı.
Senin gibi kendini kral zanneden, vazgeçilmez zanneden, önemli zannedenler, ağalıklarının devamı için buldozer gibi ne var ne yoksa ezip geçmeyi marifetten sayan, kuralsız, değerleri çamurlanmış, beş para etmez tiplerdir.
Ama günün sonunda en çok da onlar acı çeker, onlar yalnızlıklarıyla kavga eder, onlar pişmanlıklarıyla yanarlar. Diyeyim dedim, belki lazım olur.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN