1. Büyük, küçük diye ayırmadan şiddetin her türlüsüne kafa tutmak, karşı çıkmak, tavır almak.
2. Haklarını bilmek. Şiddet, hakaret, mobbing karşısında neler yapabileceğini, nerelerden ve kimlerden yardım isteyeceğini öğrenmek.
3. Bugün boş vererek, korkarak, çekinerek, utanarak sustuklarının yarın daha büyük olaylara, hasarlara ve sonuçlara sebep olacağını fark ederek, silkelenmek.
4. Her ne olursa olsun başka kadınların ardından konuşulmasına, bel altından vurulmasına, hakarete uğramalarına izin vermemek. Başka kadınları rakip olarak görmemek. "Ohh olsun" çekmemek.
5. Hep söylüyorum, söylemekten bıkmayacağım; önce kendini sevmek, kendine inanmak, kendine güvenmek ve bu dünyaya dekor olarak gelmediğinin, birinin karısı- kızı olmaktan başka işe yarayabileceğinin bilincinde olmak.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN